okcupid opinie o portalu

Konto na okcupid.com posiadam już od ponad roku. Wyczytałem gdzieś w sieci że jest portal społecznościowy, de facto randkowy który oprócz standardowego posiadania profilu pozwala na znalezienie dopasowań osobowościowych. Postanowiłem spróbować i założyłem konto na okcupid.
Pierwsze wrażenia: jakość wykonania, sam portal, funkcjonalności itp – super! Widać przepaść pomiędzy okcupid a np naszą rodzimą sympatią (też posiadałem konto).
Cały okcupid jest po angielsku, co jest zarówno jego zaletą jak i wadą. Zaletą bowiem pozwala każdemu użytkownikowi okcupid na zrozumienie tego co np osoba z Chin ma do powiedzenia o sobie – coś w rodzaju netykiety (oczywiście jest możliwość stworzenia profilu używając języka polskiego, ale to znacznie zawęża krąg poszukiwań i dopasowań).
Po stworzeniu profilu możemy (ale nie musimy) odpowiedzieć na zestaw bardzo różnych pytań dzięki czemu okcupid będzie mógł dopasować nam osoby o podobnych cechach charakteru na podstawie ich autorskiego algorytmu. Polecam odpowiedzieć na jak największą liczbę pytań – wtedy dopasowanie jest rzetelne lub na pytania które stanowią dla nas barierę u innych osób (odpowiedzi można udzielić publicznie – widza je inni użytkownicy, albo prywatnie – widzimy tylko my)
W skrócie po roku korzystania muszę przyznać że okcupid robi bardzo dobrą robotę i mimo że mało jest użytkowników z polski to poznałem na prawdę dużo ciekawych ludzi z całego świata a samo dopasowanie działa dobrze – nie idealnie ale dobrze (szkoda tylko że tak mało osób nie tylko z polski kozystających z okcupid chce odpowiadać na pytania… pewnie przez to że nie wierzą że to na prawdę działa i pomaga w dopasowaniu człowieka do człowieka).
Podsumowując: bardzo polecam okcupid wszystkim którzy chcą poznać ciekawe osoby z całego świata. W tej chwili uważam okcupid za jedyne miejsce w sieci które na prawdę może pomóc w znalezieniu dopasowanej drugiej połówki lub po prostu znajomości o podobnych poglądach.